Психологічний супровід

В нашому садочку працює кабінет психолога та сенсорна кімната(кімната психологічного розвантаження).

1

   В кабінеті психолога розміщена велика пісочниця для роботи сучасним методом «Пісочна терапія» (Sandplay). Для дітей це гра, що стимулює вивільнення негативних емоцій та гармонізує психічний стан малят, а для психолога – чудовий метод діагностики, корекції різних емоційних станів, а також чудовій інструмент розвивальної роботи.

65432

   На сеансах пісочної терапії дитині пропонується побудувати свій чарівний світ, разом з цим дитина програє психотравмуючі ситуації на символічному рівні.

   Цей чудовий метод доповнюється елементами казкотерапії, яка виникає паралельно в процесі побудови свого світу, а психолог направляє «хід гри», допомагаючи пережити ситуацію і знайти продуктивний спосіб вирішення проблеми.

   В великій пісочниці проводяться також тематичні розвивальні заняття, що знайомлять дітей з навколишнім світом, розвивають дрібну моторику, та знімають психологічне напруження.

 

Розвивальна робота

Розвивальна робота сприяє покращенню адаптаційних умов та розвитку особистості дітей, і спрямована на:

  • розвиток вищих психічних функцій;
  • розвиток сприймання;
  • розвиток загальної та дрібної моторики;
  • розвиток комунікативних умінь та навичок;
  • підвищення рівня самооцінки;
  • зниженню рівня тривожності, агресивності, імпульсивності.

789

 

 

 

 

 

Розвивальні заняття з психологом проводяться у сенсорній кімнаті, або у кабінеті психолога (крім ясел) за розкладом.

Розвивальні заняття у групах ясельного віку проводяться у групах за розкладом.

Корекційно-розвивальні заняття в індивідуальній або груповій формі проводяться за потреби та за запитом батьків, педагогів.

abc

   

 

 

 

 

 

 

Діагностична робота

   Діагностична робота спрямована на вимір індивідуально-психологічних особливостей дітей різних вікових категорій, особливостей міжособистісних стосунків в дитячому колективі та родині з метою прогнозування їх подальшого розвитку. Психодіагностичне обстеження проводиться за запитом батьків або педагогів. Для дітей старших груп проводиться щорічне тестування рівня готовності до шкільного навчання.

def

 

 

 

 

 

 

В кабінеті психолога проводяться консультації для батьків в зручний час, за попереднім записом у вихователя чи психолога. 

   

Консультативна робота проводиться з метою надання інформації та недопущення психологічної травматизації учасників навчально-виховного процесу садочку:

  • станів тривожності, нетипових емоційних реакцій, відчуття захищеності;
  • взаємовідносин у сім'ї та дитячому колективі, профілактики насилля в родинах;
  • профілактики соціальної дезадаптації вихованців, вікових особливостей дітей.